Як створити продукт зі складним механізмом, але простим інтерфейсом? Datrics.ai — спрощує роботу з даними

Машинне навчання вважається однією з найскладніших систем в IT секторі. Далеко не всі здатні зрозуміти специфіку та працювати використовуючи цю технологію. Про те, як зробити складну систему легкою та на яку компанію рівняється стартап, читайте в матеріалі про Datrics.ai.

Засновники: Антон Вайсбурд (CEO), Володимир Софінський (Chief Data Scientist), Кирил Кіріков (CTO)

Розташування: Київ

Рік заснування: 2020

Website/Facebook/LinkedIn/Twitter/Medium/Youtube

Datrics.ai — це інструмент, який допомагає аналітикам та всім хто займається даними, працювати з ними без написання коду. Такий механізм спрощує та прискорює роботу, а також розширює коло людей які можуть використовувати ці дані.

Ідея проєкту прийшла Антону Вайсбурду під час роботи в консалтингу, де він працював з одним зі своїх майбутніх кофаундерів Володимиром Софінським. “Ми побудували доволі велику Data Science команду та усвідомили, що найбільша проблема полягає в знаходженні потрібних людей які не лише уміють програмувати та знають усе про цю сферу, а і котрі розуміють усі бізнес-процеси та готові приймати нелегкі рішення. Згодом Антон та Володимир зрозуміли, що попит на аналітику та машинне навчання перевищує можливості не тільки їхньої команди, а загальну кількість інженерів, аналітиків, Data Science спеціалістів на ринку.

На прикiнцi 2019 року, засновники почали розробляти перші UI прототипи. В кінці того ж року, вони створили сайт і першу демоверсію продукту. В березні 2020 команда повністю зосередилась на продукті, а за два місяці з’явилась компанія Datrics.ai. Стартап вже має платних b2b clients та безплатну вебверсію, аби користувачі протестували та розгледіли цінність сервісу.

Перспектива машинного навчання

Попит на спеціалістів дуже швидко зростає, а пропозиція навпаки — повільно. Datrics.ai закриває цей проміжок, даючи можливість бізнес-аналітикам автоматизувати роботу, будувати Data pipelines and models і використовувати ці експерименти, як частину рутинної роботи.

Аналітика та машинне навчання — ті галузі знань, поріг входження до яких достатньо високий, адже наука не з простих. Засновник відмічає, що схожих продуктів, які допомагають працювати з даними вистачає, а ось інструменту в якому було б легко працювати тим, хто не є професіоналом, ще немає. Виникає дві складності, перше — зробити так, щоб люди могли розробляти моделі без глибоких знань в області Data Science, а друге — мати змогу створювати додатки, без написання коду, розповідає Антон. Тобто система має бути простою з точки зору інтерфейсу, але досить складною з точки зору інфраструктури та бекенду.

“Ми постійно проводимо інтерв’ю з користувачами, і завдяки таким дослідженням, досягли запланованих результатів й вдосконалюємо продукт”, — ділиться Антон. Його консалтинговий досвід також допоміг, адже він бачив, які саме кейси їм потрібні, як налаштований аналітичний ланцюг та розумів, як це показати в продукті.

Фінансування

Нещодавно компанія завершила Seed раунд і вже скоро зможе детальніше оголосити конкретні цифри. Як і у більшості прогресивних компаній, команда Datrics.ai працює віддалено: частина працівників в Україні, але Географія не має значення!” — відмічає Антон та додає, що вони черпають натхнення з побудови дистанційних команд компанії GitLab. Всього ж на 2021 рік в стартапі працює 16 осіб.

Завдяки пандемії Datrics.ai встиг дуже швидко розвинутись, адже зникла потреба витрачати час на дорогу та офлайн зустрічі: “Сидячи в Україні, ні разу не зустрівшись з клієнтом можна продати свій продукт як у Велику Британію, так і в США.”

Y Combinator

На початку 2021, Datrics.ai став учасником Y Combinator. “Акселератор допомагає бачити свою компанію, як бізнес, а не як стартап, що підіймає раунди фінансування,” — каже Антон і додає, що команда навчилася концентруватись на продукті, розмовляти з користувачами, покращувати сервіс, а результати своєї роботи вимірювати в метриках: клієнтах, повторюваному доході, кількості позитивних відгуків.

Плани та цілі

Мрія Datrics.ai стати головним інструментом для аналітики та сформувати своє ком’юніті. Свої цілі Datrics.ai розбиває на періоди: 3 місяці, 18 місяців, 3 роки, а щодо найближчого майбутнього — це масштабування та досягнення конкретних показників прибутковості. “Якщо команда завоює ринок No-code аналітики та машинного навчання — це буде круто”, — ділиться з нами Антон. Зараз no-code cистеми пов’язані з Data Science покривають лише 1–2% ринку, завоювавши 10% — це буде в 5 разів більше ніж загальний об’єм ринку на сьогодні.

--

--

--

Українське ком'юніті стартапів, інвесторів та організаторів кластерів.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Ucluster

Ucluster

Українське ком'юніті стартапів, інвесторів та організаторів кластерів.

More from Medium

Payments Mythbusters: Thanksgiving Edition

Energizing the Future with Commonwealth Fusion Systems

What Encanto Tells Us About Disney’s Strategy for Animated Features

Daniel Huang at The Future of X(AI) Unconference