Як потрапити в топ Google Search: Ювелірні сканери D3Ds Lab­ — український hardware стартап

Минулого року Леонід та Денис Назаренко вирішили зробити сканер який може просканувати все до найдрібніших деталей, а сьогодні вийшли на виробництво серійних D3D-s ювелірних сканерів. Читайте про особливості та складності заснування hardware стартапу і як завоювати свою нішу та вийти на нові ринки.

Засновники: Леонід та Денис Назаренко

Рік заснування: 2020

Розташування: Київ, Україна

Website / Kickstarter

Леонід розпочав свою кар’єру на заводі імені Антонова в Києві, тож глибоко розуміється на металообробці та має широкий спектр інженерних дисциплін. Свою любов до точних наук він передав синові Денису, який розробив Start Menu X — меню в Windows для зручнішого запуску програм.

“Технології які ми використовуємо відрізняються від конкурентів. Наші 3D-сканери забезпечують високу роздільну здатність та мають низьку ціну”,­

– розповідає Денис.

Далі за допомогою 3D-принтерів можна створювати високоточні копії виробів будь-якої складності, а також скоротити час отримання майстер-моделей та виробничих витрат.

Особливості ювелірного сканера

Сканер D3D-s використовує технологію світлодіодних ліній, поєднуючи неймовірну точність та невисоку ціну. Завдяки математиці та високоточним алгоритмам, ювеліри можуть отримати точну 3D-модель. Роздільна здатність сканера становить 0,022 міліметрів, а отримати готовий результат можна протягом 7 хвилин.

Ключові завдання 3D-сканування в ювелірній справі:

· проєктування ювелірних виробів;

· відновлення пошкоджених або втрачених виробів;

· створення цифрового архіву.

Сучасні 3D-сканери та програмне забезпечення для обробки даних сканування пропонують простий інтерфейс, що дозволяє оперативно створити тривимірну модель у вигляді STL-файлу, відредагувати її та надрукувати на 3D-принтері або створити традиційним способом.

“Ми шукали свою нішу та знайшли свій ринок. Ювелірам потрібна висока роздільна здатність ­– це наша цільова аудиторія”,– розповідає Денис про те, як вони з батьком започаткували стартап.

Приклад відсканованого кільця.

В команді працює 2 людини, що займаються збором і програмним забезпеченням та аутсорсери, які беруть участь у розробці. “В компанії баланс замовлень та кількості пристроїв які ми можемо виготовити, — каже Денис. — Усі наші клієнти — іноземці з США, Канади, Німеччини, Великої Британії. Через те, що цього року ювелірний ринок просів на 30% із-за пандемії покупців було небагато, але в нас з’явився час проаналізувати ринок та поспілкуватися із замовниками.”

Торік стартап вийшов на показники які вони обіцяли своїм friends & family інвесторам, тобто вийшли в прибуток та закрили всі борги.

Чим відрізняються hardware та software стартапи?

“Я не знав, що hardware та software стартапи так сильно відрізняються і був вражений коли дізнався що Ілон Маск теж цього не знав”, — з усією серйозністю каже Денис, — це знання приходить з досвідом. Річ у тім, що коли ти робиш хардверний проєкт, то є така проблема: чим більше ти виробляєш, тим менше у тебе грошей. Тому що ти інвестуєш гроші в залізо і поки його не продаси — гроші не заробиш. Щоб збільшити виробництво потрібно весь час залучати інвестиції, виходить, що ти маєш робити дуже високу націнку та оборотність коштів.”

Денис привів життєвий приклад від Ілона Маска: якщо протягом 30 діб машина не продається — попадаємо на гроші, бо постачальникам обладнання потрібно заплатити, а машину ще не продали — грошей не отримали. Чим більше виробляєш машин, тим менше буде кэш-флоу.

Таблиця порівняння hardware та software стартапів

*джерело

Різниця між hardware та software проста. Hardware стартапи розробляють фізичні продукти — software стартапи мають віртуальні продукти. Крім того, hardware компанії повинні створити повну версію 1.0, а потім вирішити, розробляти новий продукт або вдосконалювати існуючий. Однак, якщо продукт не працює належним чином, стартап відчує значну негативну реакцію з боку своїх клієнтів.

Software стартапи простіше. Вони можуть розробляти свою продукцію в ітераціях: починають з альфа-версії, мають приватну або відкриту бета-версію, а потім публічну 1.0. Більшість software продуктів на початку глючить, їх можна постійно вдосконалювати та розробляти.

Стартап D3D-s Lab зіткнувся з такою самою проблемою. Але зараз команда розробила нову версію сканера, яка буде простіша і дешевша в виробництві, тобто вони зможуть швидше повертати кошти та робити більшу націнку. На перші декілька місяців виробництва у D3D-s Lab в планах продавати 10 сканерів в місяць.

Наступний крок: Як стартап планує розвиватися?

“Той сканер який ми збираємося випустити влітку має повністю захопити ринок ювелірних сканерів — залишиться тільки наш!” — впевнено заявляє Денис. — Після того, як ми займемо нішу ювелірних сканерів у нас в амбіціях вийти на ринок стоматологічних сканерів. Нова технологія, розробка якої почнеться через місяць, буде забезпечувати дуже швидке сканування.”

Денис впевнений, що сканери від D3D-s Lab будуть найшвидші у світі. Вони вже зараз потрапили в топ у Google Search.

Кажучи про більш віддалене майбутнє, Дениса цікавить розробка технології, яка зможе запобігати зіткненню автомобілей та автоматичне керування. Завдяки 3D-картинці навколишнього світу система буде забезпечувати більш точну навігацію ніж системи побудовані на розпізнаванні 2D зображення.

Технологію побудови тривимірного зображення за допомогою камер можна застосовувати в різних галузях. “Мені цікаво повернутися з hardware до software так, як в софті маю більший досвід, — ділиться Денис, — така компанія може швидше розвиватись, масштабуватись та дорожче коштує. Якщо займатися тільки залізом, ми будемо обмежені. Нам цікаво розробити технологію, яку можна ліцензувати, використовувати на різних пристроях і внаслідок цього продавати програмне забезпечення, збільшуючи капіталізацію компанії.”

--

--

--

Українське ком'юніті стартапів, інвесторів та організаторів кластерів.

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Ucluster

Ucluster

Українське ком'юніті стартапів, інвесторів та організаторів кластерів.

More from Medium

College faculty address the college’s current state: ‘YCP is in a transitional period’

4/52: Cantik Itu Luka (Beauty Is Wound) by Eka Kurniawan

Extended categories of fixed costs and additional vehicle images in the TRONITY App

Exceptions/Challenges/Errors while using the Asynchronous Apex (Batch apex, Future method…